Pozytywne szkolenie – dlaczego warto?

Każdy właściciel marzy o dobrze wychowanym pupilu. Takim, który chętnie wraca gdy go wołamy, nie ciągnie podczas spaceru na smyczy oraz zna podstawowe polecenia. Okazją do wychowania takiego szczęśliwego psa jest rozpoczęcie szkolenia. Warto wziąć pod uwagę fakt, że psy są istotami wysoce społecznymi i emocjonalnymi, dzięki czemu cechuje je zdolność do tworzenia więzi z ludźmi opartej na zaufaniu, komunikacji i współpracy.

Dlaczego pozytywne?

Metody pracy w mojej szkole bazują na najnowszych badaniach z zakresu behawioru i sposobu uczenia się u psów. Wychowując psa musimy kontrolować jego zachowanie i stawiać wyznaczone granice. Pozytywne szkolenie polega na nauce psa różnych poleceń poprzez odpowiednie nagradzanie pożądanych zachowań i budowanie pozytywnej motywacji, bez użycia przymusu, dzięki czemu nasz czworonożny przyjaciel jest chętny do współpracy.

Dlaczego efektywne?Szkolenie Gorlice

Metoda pozytywnego wzmocnienia pozwala na efektywną naukę psa w każdym wieku. Dzięki niej możliwe jest nawiązanie porozumienia pomiędzy psem i jego opiekunem oraz zbudowaniu właściwej relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu. Stosując odpowiednią motywację zyskujemy psa chętnego do współpracy i zaangażowanego w wykonywanie poleceń. Wiedza zdobyta na moich zajęciach pozwoli na nabywanie przez psa nowych umiejętności również po zakończeniu nauki w
szkole, ponieważ na zajęciach opiekun pracuje z własnym psem pod okiem instruktora, zdobywając umiejętności do samodzielnego kierowania zachowaniem swojego pupila.